Vybráno z mých případových studií EFT terapie – i toto ti mohu pomoci vyřešit

Vybráno z mých případových studií EFT terapie – i toto ti mohu pomoci vyřešit

Vyléčená agorafobie:

Obrátila se na mě klientka s diagnostikovanou agorafobií, která se u ní projevuje strachem z cestování a strachem chodit dál od domu. Popisovala problém tak, že pokud má jet k lékaři, dojede tam jen taxíkem a i tak z toho má několik dní velký strach. Co se týká pěších tras, nemohla jít dál, než kolem domu, protože měla pocit, že už nebude v bezpečí. Problém začal před 3 lety, byly ji nasazeny antidepresiva. V průběhu terapie se ukázalo, že klientku podvědomě blokuje jeden traumatický zážitek z minulosti. Klientce jsem postupně vše odblokovala, hned druhý den se mi ozvala s nadšením, že je od naší terapie nabitá energií, s chutí do života. Popisovala, že vzala trekové hole a šla na dlouhou trasu do lesoparku, kde nebyla 3 roky a užívala sluníčka. O pár dní později ji čekala cesta k lékařce, místo taxíkem se rozhodla, že zkusí jet tramvají. S klientkou jsem měla o týden později další sezení na jiný problém a přitom jsem kontrolovala efekt minulé terapie. Nesmírně mě potěšilo, když mi klientka popisovala, jak se u ní situace naprosto změnila díky terapii EFT. 

Odstranění strachu z řízení auta:

Kontaktovala mě klientka s tím, že již půl roku má platný ŘP, ale zatím se bojí sednout za volant, až na pár výjimek, které ji ale od řízení odradily, protože na ni křičel manžel a kritizoval to, co dělá špatně. Kromě toho klientka měla strach, že zaviní autonehodu anebo někoho srazí. Měla také obavy z toho, že když bude mít v autě svoje děti, že je nějakým způsobem ohrozí. Pomocí EFT terapie jsme postupně vše odblokovaly a strachy zmizely. Po pár dnech se mi klientka ozvala, že zkusila jízdu s manželem a byla zvědavá, co se bude dít. Bez problému prý řídila, dokonce i manžel byl vcelku klidný. Ke konci cesty však narazili na odklízení autonehody. Klientku tento zážitek znejistěl a proto jsme ještě tuto situaci na další sezení dořešily. 

Zpracování vztahu s otcem:

Další klientka potřebovala vyřešit to, že na ni neustále doléhá, že ji otec nepřijal jako dceru a že ji jako ženu neustále sráží. Klientka uváděla teorii, že tento postoj otce je dán z velké míry i kulturou, ve které vyrostl. Klientka také uváděla, že trpí tím, že se otec nezajímá, jak se ji daří, namísto, aby ji podporoval, ji neustále kritizuje. S klientkou jsme prostřednictvím EFT terapie tyto negativní pocity odstranily a zneutralizovaly konkrétní situace, které s tím souvisely. S klientkou jsem měla o týden později další sezení na jiný problém a když jsem kontrolovala efekt minulé terapie, cítila jsem velkou radost z toho, jak mi klientka popisovala, že se u ní úplně změnily pocity ve vztahu k otci díky terapii EFT.

Odstranění bloků a strachu v souvislosti s rozjezdem podnikání:

Obrátila se na mě klientka s tím, že ji končí mateřská dovolená a ona chce kombinovat částečný úvazek s podnikáním, protože se již nechce vrátit do původní práce a zažívat tak každodenní tlak povinností a nedostatku času. Klientka uváděla, že má blok v tom být vidět a natáčet videa. Kromě toho měla strach z neúspěchu a z toho, že nemá na to, aby podnikání rozjela. Skrze terapii EFT jsme vše odblokovaly. Terapie ukázala, že jedna z příčin se skrývá v nezpracovaných okolnostech, které se udály v dětství klientky. S klientkou jsem cca za týden znovu kontrolovala efekt terapie a měla jsem velikou radost z jejího sdělení, že začala podnikat konkrétní kroky k tomu, aby své podnikání ukotvila a rozjela. Na dalším sezení, které si objednala pro řešení jiného problému, mi radostně sdělovala, že se ji konečně v podnikání začalo dařit.

Odstranění bloků a strachu v souvislosti s pohovorem na novou práci:

Další klientka potřebovala vyřešit to, že ji skončila mateřská dovolená a ona chce nastoupit na částečný úvazek k zaměstnavateli svého manžela. Klientka uváděla, že dostatečně nevěří svým schopnostem, protože nemá příliš dlouhou praxi a že trpí úzkostí z toho, že nebude přijata, protože bude mít jednak trému a také proto, že nedokáže u pohovoru správně komunikovat své přednosti. Navíc se bála, že to, že se uchází o místo u zaměstnavatele manžela, bude vnímáno jako snaha o protekci a pokud by byla nakonec přijata, že ji z tohoto důvodu kolegové nepřijmou mezi sebe. Prostřednictvím terapie EFT se podařilo postupně vše odblokovat. Terapie ukázala, že jedna z příčin se skrývá v nezpracované události ze školních let klientky. S klientkou jsem během následujících pár dní kontrolovala efekt terapie a měla jsem velikou radost z jejího sdělení, že z pohovoru už žádný strach nemá. Po nějaké době mi psala, že byla na nové místo přijata.